Merlo Benelux en Thomas More bundelen krachten op Agribex 2025

Merlo Benelux en Thomas More bundelen krachten op Agribex 2025
Agribex 2025 wordt een bijzondere editie voor zowel Merlo Benelux als de Thomas More Hogeschool.
Niet alleen presenteren beide organisaties hun nieuwste machines en technologieën, maar ze kondigen er ook een nieuwe samenwerking aan die de brug slaat tussen het werkveld en de opleiding landbouwmechanisatie.
Merlo Benelux is bijzonder trots om haar nieuwe samenwerking met de Thomas More Hogeschool officieel aan te kondigen. De samenwerking wordt voorgesteld tijdens Agribex 2025, dat plaatsvindt van 3 tot 7 december in Brussels Expo. Bezoekers vinden Merlo Benelux op stand 9109, terwijl Thomas More aanwezig is op stand 9115 – beide in Paleis 9, dé hotspot van de beurs.
Op de stand van Merlo Benelux worden onder meer de MF44.9CS, TF35.7, TF27.6, Cingo M500 en Cingo M700 tentoongesteld. Bij Thomas More kunnen bezoekers kennismaken met de Merlo eWorker, waarop studenten demonstraties uitvoeren.
Waarom deze samenwerking?
In de sector blijft de vraag naar goed opgeleide techniekers stijgen. Fedagrim speelt hierop in met Workshop Live, waar jongeren rechtstreeks aan machines werken. Voor Thomas More is dit een ideale kans om studenten praktijkervaring te geven, terwijl Merlo Benelux hen laat kennismaken met innovatieve technologie zoals de eWorker.
Wat kunnen bezoekers verwachten?
Op stand 9109 toont Merlo Benelux een sterke selectie machines, waaronder de MF44.9CS en verschillende Cingo-modellen. Bij Thomas More staat de Merlo eWorker centraal. Studenten voeren demonstraties uit waarbij ze diagnoses stellen, componenten uitmeten en kalibraties uitvoeren. De eWorker helpt ook bij montagetaken, zoals het assembleren van een zitmaaier.
De studenten blijven ter plaatse overnachten, wat de beursweek intens en leerrijk maakt. Deze aanpak zorgt ervoor dat ze vijf dagen lang volledig ondergedompeld worden in de wereld van moderne landbouwmechanisatie.
Een samenwerking met toekomstperspectief
Na Agribex blijft de eWorker een vaste waarde op de campus in Geel, waar hij gebruikt wordt voor praktijklessen. Zo blijft de samenwerking tussen Merlo Benelux en Thomas More ook na de beurs relevant en versterkend voor het onderwijs.